משווקת את עצמך!

איך הופכים את תהליך חיפוש העבודה
לאפקטיבי וקל יותר
"את עובדת?" אני שואלת מכרה. "אני עובדת בלחפש עבודה..." היא עונה.
ונדמה כי זו עבודה שדורשת זמן, כח, סבלנות וכישרונות מיוחדים...
אכן, אחד האתגרים הגדולים והמוכרים ביותר בעולם התעסוקה, הוא חיפוש עבודה כשכירה.

שוק העבודה של היום מוצף בכמויות אדירות של מבקשי עבודה, ובאופן יחסי יש רק מעט משרות מוצעות. המצב הזה מחמיר כשמדובר בנשים חרדיות, שלעיתים קרובות מתחרות אך ורק על תחומים מאוד ספציפיים ולא רחבים.
נשמע די מייאש, לא? מה עושים?
המאמר של היום יראה לך כיצד פעולות שנראות כמו מהלך שיווקי של עסק, יוכלו להפוך את תהליך חיפוש העבודה שלך לאפקטיבי וקל יותר בע"ה.
חזון
נשים רבות כל כך נואשות למצוא תעסוקה. הן מחפשות בכל מודעת 'דרושים' ובכל בדל משרה אפשרית. הן שולחות קורות חיים רבים ומתאכזבות מכמות הפניות הקטנה (אם בכלל) שהן מקבלות כתגובה.
זו התנהלות מובנת בשעת מצוקה, אך אם כשלב ראשון תעשי עם עצמך בירור מהי העבודה הכי נכונה ומתאימה לך, ורצוי, כמובן, שתהיה נגזרת של היעוד התעסוקתי שלך, החיפוש יהיה קל יותר.
בידול
בחיפוש עבודה, כמו בעסקים, כשאין לך ייחודיות ואת עוד אחת ממאה פונות (במקרה הטוב) קשה לך מאוד לבלוט ולהגיע למצב שיזמינו דווקא אותך לראיון העבודה.
גם אם את פונה למשרה "רגילה" כמו מורה או מזכירה, נסי לחשוב במה את מיוחדת מכל שאר המורות או המזכירות בארץ...
מה את מביאה איתך שהן לא, ולמה שווה להעסיק דווקא אותך. הדגישי את התשובות והחשיבות שלך בקורות החיים ובראיון!
קהל יעד
גם בנושא מיקוד קהל היעד, כדאי ללמוד מבעלי העסקים. כשאת מחפשת עבודה, חשוב לך לדעת למי את פונה בצורה מוגדרת. כך תוכלי להתאים את שיטת חיפוש העבודה ואת הדגשים בקורות החיים שלך בהתאם למקום אליו את מעוניינת להגיע.

לדוגמא – מעסיק שמחפש מזכירה לחברת הפקות ייתן דגש על יחסי אנוש, מכירות ויצירתיות. מעסיק שמחפש מזכירה למשרד עורכי דין ייתן דגש על יסודיות ודיוק, תראי להם שיש לך את זה!
כלי השיווק
הכלים שמייצגים אותך עוד לפני ההיכרות הפיזית איתך, הם קורות החיים והמכתב המקדים ששלחת. כמובן, שיש לכתוב אותם על פי החוקים והכללים העקרוניים הידועים, אבל מעבר לכך, אפשר להשתמש בהם בתבונה כדי שיעזרו לך לבלוט, ויגרמו להזמין אותך לראיון בע"ה.

ניתן להדגיש בכתב מודגש חלקים שונים על פני האחרים, לפרט חלקים מסוימים בתפקיד שעשית שהם רלוונטיים למשרה המוצעת וכו'.
המכירה
ראיון העבודה מקביל מאד לתהליך המכירה בעסק. את אמנם "מוכרת" את עצמך אבל העקרונות דומים.לפני הריאיון: השקיעי בבירור הצרכים של המעסיק מהתפקיד המוצע, מהם הערכים היקרים לו ומהי אמנת השרות שזו.

זה מראה על התעניינות, בגרות ומקצועיות ויאפשר לך להציג את יתרונותיך לפי הנקודות והדגשים שחשובים לו/ה. כמו כן, במקביל ל'מכירה': בצעי משא ומתן באמונה על התנאים של ההעסקה, בקשי את מה שלדעתך מגיע לך מבלי להתבייש.
אנשים מעריכים אנשים שמעריכים את עצמם.
מעל כל אלה, זכרי, שחיפוש עבודה הוא תהליך.
אל תתייאשי מהדרך!
אם לא הולך, נסי לבחון איפה בדיוק תקוע, שפרי את המסלול בעזרת חשיבה יצירתית והמשיכי הלאה. אל תתפשרי והמשיכי לחפש את מה שבאמת מבקשת נפשך!

מאחלות לך שתמצאי את העבודה המתאימה לך ביותר, ובקלות!

אם יש לך שאלה או הארה, את תמיד מוזמנת ליצור איתנו קשר
נשמח אם תשתפי אותנו בתובנות שעלו לך מהמאמר בנוגע לחיפוש העבודה שלך ושל קרוביך:
comments powered by HyperComments

אם עוד לא גילית את הייעוד שלך, את מוזמנת להיעזר ב"מדריך לגילוי הייעוד התעסוקתי" שילווה אותך צעד אחר צעד בשיטת "עשי זאת בעצמך".
מאמרים נוספים