מה זו החיה הזו -
נטוורקינג?!

אפיק שיווקי זול ונגיש
בזמן האחרון, כולן מדברות על זה ובכל מקום.
נטוורקינג, מילה לועזית מוזרה. קבוצות קמות להן כפטריות אחרי הגשם
כולן מיועדות לנשים חרדיות וזה נשמע מסקרן.
אבל מה זה בכלל נטוורקינג?
פרוש המילה בעברית הוא 'רשת קשרים עסקיים', או באנגלית Network. וזה ממש לא קשור לאינטרנט...

בעצם, זהו אפיק שיווקי זול ונגיש שמורכב מרשת של היכרויות אישיות שאתה ניתן למנף ולקדם את העסק ע"י הפניות הדדיות, שיתופי פעולה, תמיכה עסקית, שיתוף מידע וכו'.

המפגשים בקבוצות - זו הדרך לייצר נטוורקינג בצורה יזומה ואקטיבית, ליהנות מהיתרונות ומהכוח של הקבוצה וגם מהחלק התומך והמכיל שבה. התהליך נשמע פשוט מאוד ולא ממש ברור איך ניתן לייצר ממפגש הכרויות של נשים מתחומים שונים מינוף עסקי או תעסוקתי.
אני, למשל, יכולה לספר לכן, שאת כל הקידום התעסוקתי שיצרתי לעצמי בחיים בע"ה עשיתי בעיקר בעזרת נטוורקינג.
גם במקרים בהם הצגתי את עצמי כעצמאית וגם במקרים בהם הצגתי את עצמי כשכירה. אני לא מדברת על השתתפות וניהול קבוצות (שזה משהו שאני עושה בשנה האחרונה) אלא על נטוורקינג טבעי, במרחב התעסוקתי הקיים.
מה עשיתי?
בכל תפקיד שאליו הגעתי, כשכירה או כעצמאית, הדבר הראשון שעשיתי היה למפות את כל הגורמים הקשורים לעבודתי באזור ובארץ. מתחרים, קולגות, נותני שירותים משלימים ומי לא?

אל כולם פניתי בפניה אישית והתחלתי לקיים איתם פגישות. סתם ככה, בלי שום אג'נדה מוגדרת, בלי מטרה או מכירה שאני רוצה לצאת איתה לעם ולאומה. פשוט כדי להכיר את השוק ואת השחקנים בו וליצור לעצמי קשרים ושיתופי פעולה.
כנראה שזה פשוט בא לי באופן טבעי.

העולם שלנו בנוי על קשרים אישיים בין אנשים. ברור שישנם אינטרסים שונים שמניעים או מונעים את כולנו לפעולה בשורש ובמכנה המשותף הנמוך ביותר, כולנו מחפשים קשר אנושי אישי.

הקשרים האלה שיצרתי התבררו תמיד, במהלך הדרך, כמועילים בכיוונים מגוונים. ברוב המקרים לא יצאתי מהפגישות הללו עם תוצרים ממשיים, לא יכולתי לענות על השאלה השגרתית: "מה יצא לך מזה?"

לפעמים רק עלו רעיונות משותפים. השיחה זרמה והייתה התחברות וזהו.
בהמשך, עם ההכרות, היה ברור לי בדיוק מי האדם שמולי, מה חשוב לו, מה הוא היה רוצה להשיג, במה אני יכולה לתרום לו ועוד... כך יכולתי לחבר חיבורים.

לפעמים חשבתי על תכנית שאולי אותו אדם יהיה מעוניין בה מפני שהיא חשובה בשבילו (ולא רק בשבילי) והנה – הרעיון קיבל כנפיים והפך להזדמנות עסקית.
מעוניינת בדוגמאות באילו אופנים נטוורקינג יכול לתרום לך? בשמחה:

תוכלי לתכנן עם עסק משלים פרסום משותף להורדת עלויות הפרסום ו/או פרסום ברשימות זו של זו, שיתופי פעולה – מכירת מוצרים תואמים בתוך סדנא בנושא קרוב, יצירת סדנא משותפת, מוצר/שירות משותף, הפניות ישירות של לקוחות והפניות של גורמים אסטרטגיים עבור העסק, שיתוף מידע – אנשי קשר, מאמרים, עזרים עסקיים וכולי, תמיכה עסקית והתייעצות שוטפת – לא להיות לבד, רעיונות שיווקיים יצירתיים, פיתוח עסקי ועוד ועוד ועוד...

רשימת התועלות היא בלתי נגמרת וככל שרשת ההיכרויות שלך גדלה כך גם המקומות שאליהן את יכולה להגיע הם רחבים ומשמעותיים יותר.
מאחלות לכולן להתנסות בכלי המדהים הזה ולקבל את המינוף הגדול שהוא יכול לספק בלי השקעה כספית בכלל!

אם יש לך שאלה או הארה, את תמיד מוזמנת ליצור איתנו קשר
נשמח אם תשתפי אותנו בניסיון שכבר היה לך בנטוורקינג או החששות שעולות לך לגבי זה:
comments powered by HyperComments

אם עוד לא גילית את הייעוד שלך, את מוזמנת להיעזר ב"מדריך לגילוי הייעוד התעסוקתי" שילווה אותך צעד אחר צעד בשיטת "עשי זאת בעצמך".
מאמרים נוספים