האם את ממלאה
את הייעוד שלך?

האם אני צריכה לצאת לעבוד? למה? וכמה?
ומהו בעצם ייעוד תעסוקתי שכל כך הרבה מדברים עליו?
האם זה לא סותר את הייעוד שלי כאמא ורעיה?!
בדורות הקודמים, נשים חרדיות כמעט ולא היו יוצאות לעבודה.
נשים מעטות תמכו ועזרו מתוך הבית בעסק משפחתי, ובמקרים נדירים של נשים מיוחדות כמו אשת הח"ח, לקחה האישה על שכמה את כלכלת הבית כולו.

לאחר חורבן יהדות אירופה, עם פריחת מסגרות הכוללים, נשים קיבלו על עצמן את עול הפרנסה על מנת שהבעל תהא תורתו אומנותו.

בראש ובראשונה אנחנו "עובדות" כנשים וכאימהות,
ותפקידנו הראשון במעלה הוא לדאוג ליהלומים היקרים שהשם הפקיד בידינו לשמירה – לילדים, לבעל ולבית עצמו.

לעיתים קרובות, אני פוגשת נשים שלא מרגישות מיצוי וסיפוק מלא בתפקיד החשוב הזה,
והן מרגישות שחיקה נפשית בעבודות הבית השגרתיות ובטיפול בילדים.

איך את מרגישה?
מניסיון של שנים בתחום הייעוץ התעסוקתי אני יודעת שאם אישה מרגישה שיש לה כישורים ויכולות והם אינם יוצאים לפועל (במסגרת הבית, הקהילה או בתעסוקה), הדבר מביא אותה לידי תחושות דיכאוניות, חוסר חיות ושמחה והרבה פחות כוח לתפקוד מועיל ומלא בבית.
אני מאמינה שרק כשאימא מוצאת לעצמה את המסגרת שמאפשרת לה להביא את עצמה לידי ביטוי, כמובן, מבלי לוותר על העקרונות התורניים ועל צרכי הבית, היא אולי יוצאת מן הבית באופן פיזי, אך כשהיא חוזרת, היא מביאה אתה לבית תחושות של סיפוק, הצלחה, חיות ושמחה.
איך את מרגישה כשאת חוזרת מהעבודה שלך?
מלאת סיפוק או חסרת כוחות ומותשת?!
נשים רבות מתפשרות על עבודות שלא באמת מספקות אותן בגלל דוחק הפרנסה. אנחנו צריכות לזכור שקללת הפרנסה נתנה לגבר ולא לאשה.

ולמרות שאנחנו נוטלות כיום חלק רב ולפעמים עיקרי בפרנסת המשפחה, עדיין עלינו לעשות זאת ממקום שיאפשר ביטוי עצמי וקבלת סיפוק גדול. ובכך להפוך לאימהות ורעיות טובות יותר!
כדי שהתעסוקה באמת תייצר סיפוק היא צריכה להיות קשורה למהות הכי פנימית שלך, לחזון שאותו את חולמת להגשים, לערך המיוחד שאותו את רוצה להביא לעולם.
כל אחת מאתנו הגיעה לעולם עם מתנה ייחודית שהקדוש ברוך הוא נטע בתוכה בלבד. האחריות שלנו כלפי המתנה שקיבלנו מהשם וכלפי עצמנו היא לתור ולמצוא אותה, ולהביא אותה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.
השילוב הזה, של ההגשמה העצמית בעבודה מתאימה הוא קשה ומאתגר יותר. צריך לחשוב היטב על כל העקרונות החשובים (מרחק מקום העבודה מהבית,
שכר, עבודה בסביבה תורנית, צניעות, שעות עבודה שמתאימות לצרכי הבית וכולי) ולהשתמש בהרבה מאוד חשיבה יצירתית כדי למצוא פתרונות תעסוקה ייחודיים
שיתאימו ככפפה ליד למחפשת התעסוקה, כשכירה או כעצמאית.
זה בדיוק מה שאנחנו עושות ב"יוצאת לאור". עוזרות לנשים למצוא את השילוב והאיזון העדין הזה בע"ה. והתוצאות מופלאות ישתבח שמו לעד!
אנו מאחלות לך שתגלי את השליחות והייעוד ששלח לך הקדוש ברוך הוא לבטא בעולמנו, שהשם יאיר את דרכך ותזכי גם את להאיר את האור שלך במלואו וייחודיותו!


אם יש לך שאלה או הארה, את תמיד מוזמנת ליצור איתנו קשר
נשמח אם תשתפי אותנו בתובנות שעולות לך מקריאת המאמר...
comments powered by HyperComments

אם עוד לא גילית את הייעוד שלך, את מוזמנת להיעזר ב"מדריך לגילוי הייעוד התעסוקתי" שילווה אותך צעד אחר צעד בשיטת "עשי זאת בעצמך".
מאמרים נוספים